Og?oszenie

Og?oszenie Module
Collapse
No announcement yet.

Motorynka swap na silnik sima. Pytania

Page Title Module
Move Usu? Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

• Motorynka swap na silnik sima. Pytania

Witam, mam motorynkę z zajechanym silnikiem, i 2 simsony, jeden na chodzie którym jeżdżę, a drugi kupiony za 100zł, bez dokumentów i w troszkę opłakanym stanie, ale silnik kompletny.
    Pomyślałem sobie by zrobić motorynkę z silnikiem simla i przystosować ją do stuntu. Zastanawiam się czy dużo musiałbym przerabiać aby silnik mi weszedł, czy motorynka miała by dość mocy, czy będą jakieś problemy z elektryką, w silniku mam zapłon electronik ale nie potrzebuję w motorynce świateł ani ładowania, tylko żeby była iskra, nie chcę stacyjki ani nic takiego, więc jak zrobić najprostszą instalację, co muszę przełożyć z simka oprócz samego silnika, i jakieś porady od kogoś kto już miał taki pomysł i wykonał taką motorynkę. Opinie innych na temat pomysłu mile widziane

Hehe, gwarantuję,że mocy nie zabraknie Będziesz musiał przerobić mocowanie silnika do ramy, bo silnik rometa jest węższy od silnika simsona. Poza tym łańcuch będzie prowadzony z prawej strony, a nie z lewej.

Comment

No a nie lepiej zrobić sima pod stunt bo motorynka trochę mała jest . No zbytnio nie trzeba przerabiać żeby wsadzić tam silnik sima wystarczy wywiercić tylko 2 dziury w ramie i jakoś by trzeba było zrobić HB czyli hamulec w ręce .

Comment

tez proponowałbym ci przerobić sima, szczególnie ze jest duzo mniej roboty.

Comment

Tak ale sim jest w oplakanym stanie a motorynka ideal tylko silmik zajechany

Comment

ale co tam jest takiego oplakanego ?

Comment

wypieprzyć wszystko co nie potrzebne, wymyć, trysnąc sprayem to co brzydkie i jest stunt maszyna

Comment

Nie do końca, od zawsze miałem w motorynie seryjny silnik wykręcony na konkretną moc i wszystko było okej. Teraz mam cięższy i silniejszy (jeszcze po tjunie) silniczek solo, który naprawde zapierdala jak wściekły i mimo tego że jest pancernie zamocowany to poddały się mocowania silnika, poszły w bok. A mam zrobione wieszaki silnika, których przy simsonowskim silniku się nie da zrobić. Co prawda mój silnik jest mocniejszy od simsonowskiego ale jeżeli rama z M2 80r poddała się to przy simsonowskim też się podda ze względu na seryjne gówniane mocowanie. U mnie też pękła rama przy rurce na której siedzi wahacz, pospawałem to ale przy spawaniu się pokrzywiło w pizdu...
                Aha... no i wahacz mam zrobiony od nowa bo seryjny uciekł w bok.

Comment

Ale i tak w motorynce silnik sima to będzie coś Jest żwawy także już na 2 biegu ją postawisz na koło

Comment

Working...
                  X