Og?oszenie

Og?oszenie Module
Collapse
No announcement yet.

Namagnesowanie magnesów!!!!!!!!

Page Title Module
Move Usu? Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

• Namagnesowanie magnesów!!!!!!!!

Panowie. 100% pilna sprawa.

Czy można namagnesować magnesy magneta simsonowskiego??

Typek co mi reguluje sima chce takie coś zrobić u kolesia który podobno już kilka razy to robił. Co o tym myślicie.

Jest to możliwe, zauważ że wszystkie magnesy ferromagnetyczne są w ten sam sposób robione. Stają się magnesami dopiero po namagnesowaniu.
    Magnesowanie polega na przepuszczeniu przez stal wystarczająco dużego pola magnetycznego aby doszło do przemagnesowania (czyli przezwyciężyć pętlę histerezy magnetycznej). W tym celu jest potrzebny specjalny sprzęt umożliwiający uzyskanie bardzo dużego pola magnetycznego w dość krótkiej chwili. Działa to na zasadzie rozładowania baterii kondensatorów naładowanych wysokim napięciem (dzięki czemu uzyskuje się bardzo dużą energię) przez odpowiednio nawiniętą cewkę (chodzi tutaj o przepływ dużego prądu). W praktyce więc zrobienie takiego czegoś w warunkach warsztatowych jest więc mało możliwe.

Comment

Aha no ale raczej nie da się nic zepsuć Tzn. to ma robić jakis spec więc jest prawdopodobieństwo że on wie jak to robić

Comment

tam zepsuje czy nie.. ale co Ci to da?

Comment

No bo typek reguluje mi sima. Mówi że założył swoje magneto to zajebiście chodzi nie przerywa. A na moim kiepsko

Comment

Prostszym sposobem namagnesowania jest w przypadku prętu położenie go na magnes i uderzanie w niego w III gimnazjum miałem takie doświadczenie, ale nie radzę stosować takich praktyk w simsonie, ja osobiście nie wiem czy bym się pokusił na takie coś, chyba lepiej oszczędzić i kupić nowe koło org, a nie pie*dolić się ze starym złomem

Comment

W ten sposób namagnesujesz stal magnetyczną miękką, a nie żaden magnes.

Comment

Working...
              X