Og?oszenie

Og?oszenie Module
Collapse
No announcement yet.

Podłączenie mostka prostowniczego

Page Title Module
Move Usu? Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

• Podłączenie mostka prostowniczego

Witam.Kupilem sobie mostek prostowniczy ponieważ padł mi tryzek,i nie mialem ladowania(mam instalacje 6v) i teraz nie wiem czy da sie go jakos podlaczyć bo mam prawdopodobnie cewke masową a cos wyczytalem z to musi byc bezmasowa zeby to jakos dzialalo.Da sie to jakos zrobic w tej instalacji? jak tak to co do czego bym musial podlączyć.Bede wdzieczny za każdą odpowiedz.

musi byc bezmasowa
    na mostku masz - czyli wiadomo gdzie podlaczyc(masa)
    i masz tez + i tez wiadomo gdzie podlaczyc (aq)
    i z cewki ladowania wychodza 2 kable i podlaczasz je do mostka

Comment

Tiger16 pyta jak podłączyć mostek do tej cewki a Ty mu każesz cewke wymieniać....Wszystko się da. Bo obojętnie którego zacisku AC podłączasz kabel żółto czerwony(cewka ładowania) a do zacisku "+" podłaczasz akumulator przez bezpiecznik. W ten sposób wykorzystujesz jedną z czterech diod prostowniczych zawartych w mostku, zależnie pod które AC się wepniesz. Rozumiesz?

Comment

znaczy sie nie wiem o co chodzi z tym "a do zacisku "+" podłaczasz akumlator przez bezpiecznik".Jakbys mogl mi to jasniej wytlumaczyc,bo zabardzo nie kapuje a jestem lewy z elektryki;/Z góry dzieki.

Comment

Słuchajcie ja mam sprawę Robię u kuzyna instalację w simie. Nie miał wcześniej ładowania a co za tym idzie i cewki ładowania. Powiedziałem mu, żeby ją kupił, ale zapomniałem powiedzieć, żeby była bezmasowa... I tak kupił cewkę z której wychodzi jeden kabelek i taka "blaszka". Cewka jest taka sama jak na tej fotce http://www.agmot.pl/foto.php?i=4692 . Teraz tak, mam w łapie mostek prostowniczy (wiem jak się go podpina ):
          + do akku
          - do masy
          ~ prąd zmienny z cewki
          ~ prąd zmienny z cewki
          Ta blaszka od cewki jak rozumiem ma być połączona z masą.
          I teraz tak, plus i masę podpiąłem pod mostek, ale jak połączyć cewkę z mostkiem?? Z tej cewki wychodzi tylko jeden kabel, który mogę podłączyć pod wpięcie (~) w mostek , ale co z drugim wpięciem ~ w mostku?? Ma ono zostać wolne??

P.S
          Ten mostek http://www.allegro.pl/item705067645_...o_digiled.html będzie ok, no nie??
          Last edited by Mathius; 2009-08-11, 22:08.

Comment

Napisa? Tiger16 Zobacz post
            znaczy sie nie wiem o co chodzi z tym "a do zacisku "+" podłaczasz akumlator przez bezpiecznik".Jakbys mogl mi to jasniej wytlumaczyc,bo zabardzo nie kapuje a jestem lewy z elektryki;/Z góry dzieki.
            W mostku są 4 wyprowadzenia. 2 oznaczone jako AC, + i -. + z mostka ma iść do bezpiecznika, a do drugiej strony bezpiecznika + akumulatora. Chwytasz?

Comment

Tak ma zostać wolne, jeżeli dobrze myślę to ta cewka jest do instalacji która ma stop z cewki ładowania, więc raczej nie możesz podłączyć jednego wyjścia do masy. Najlepiej sprawdź miernikiem czy cewka ma połączenie z masą .

Comment

Acha czyli jak ta cewka ma masę, to ta blaszka jest od stopu?? Mam ją podłączyć pod zasilanie stopu??

Ok wielkie dzięki za pomoc czyli jedno wyjście ~ w mostku ma zostać wolne A mozecie jeszcze luknąć na post mój jeden wyżej czy ten mostek wogole będzie ok do sima??

Comment

Tak Ten mostek będzie ok, możesz także zrobić ładowanie na jednej diodzie. Jak byś czegoś nie wiedział napisz na gg (1489665).
                  Last edited by miki05; 2009-08-13, 13:11.

Comment

Napisa? Mathius Zobacz post
                    Acha czyli jak ta cewka ma masę, to ta blaszka jest od stopu?? Mam ją podłączyć pod zasilanie stopu??

Ok wielkie dzięki za pomoc czyli jedno wyjście ~ w mostku ma zostać wolne
                    Jedno wyjście ~ i - mają być wolne.

Comment

Wojtek, jak to "-" ma zostać wolny "-" podłączamy pod masę, w mostku tylko styk ~ zostanie wolny

Sprawdziłem miernikiem, cewka ma masę Dolutowałem juz do niej kable, czyli do kabelka wychodzącego od cewki, który pójdzie pod ~ w mostku, i do blaszki, która jak mówicie idzie do zasilania stopu Tak?? Dobrze myślę ??
                      Last edited by Mathius; 2009-08-13, 22:44.

Comment

Napisa? Mathius Zobacz post
                        Wojtek, jak to "-" ma zostać wolny "-" podłączamy pod masę, w mostku tylko styk ~ zostanie wolny
                        Ale po co ten minus na mase dodatkowo? Wykorzystujesz jedną diodę z mostka, realizujesz w ten sposób ładowanie jednopołówkowe. Jeśli dalej upierasz sie na ten minus to poczytaj trochę o budowie mostka graetz`a

Comment

Słuchajcie jak podłączyć ten mostek z allegro?? On ma tylko 2 oznaczenia jedno na +, a drugie na AC, a gdzie pozostałe kable ??

Comment

Je?li masz cewk? masow? to pozosta?e kable Ci? nie interesuj? i pod AC pod??czasz kabel z cewki a plus przez bezpiecznik do aku. Jak masz bezmasow? to musisz naby? zwyk?y mostek graetz`a z 4 zaciskami

Comment

Sorki za odkop ale nie chciałem nowego tematu zakładać . Więc mam instalacje 6v i taki mostek http://allegro.pl/item765897131_most...l_za_5szt.html
                              Teraz moje pytanie : Jak to teraz podłączyć do simsona i czy w ogóle to podejdzie do instalacji ??
                              Last edited by RINO117; 2009-10-20, 16:36.

Comment

Working...
                              X