Og?oszenie

Og?oszenie Module
Collapse
No announcement yet.

Nowy dowód rejestracyjny

Page Title Module
Move Usu? Collapse
X
Conversation Detail Module
Collapse
  • Filter
  • Czas
  • Show
Clear All
new posts

• Nowy dowód rejestracyjny

Jaki jest koszt wyrobienia nowego dowodu? Oglądałem drogówkę i mówili coś o nieważnym przeglądzie auta, i przypadkiem spojrzałem w dowód Essiego, i raz zauważyłem że nie ma miejsca na podbicie nowego przeglądu, a dwa że przegląd wychodzi 17.02 ;F No więc jakie to są koszta? poza zmarnowaniem połowy dnia w urzędzie?

OPŁATY KOMUNIKACYJNE OBOWIĄZUJĄCE OD DNIA 16 LUTEGO 2010 r.

1. Rejestracja pojazdu sprowadzonego z zagranicy
    - samochód - 256 zł
    - motocykl - 197 zł
    - motorower - 111,50 zł
    - przyczepa, ciągnik rolniczy - 121,50 zł.

2. Rejestracja samochodu fabrycznie nowego
    - zakupionego poza powiatem
    - zakupionego w powiecie z tablicami rejestracyjnymi czarnymi

- samochód - 180,50 zł
    - motocykl, przyczepa, ciągnik rolniczy - 121,50 zł
    - motorower - 111,50 zł.

3. Rejestracja pojazdu zakupionego w powiecie z tablicami rejestracyjnymi białymi - 81 zł.

4. Wydanie wtórnika dowodu rejestracyjnego lub wymiana dowodu rejestracyjnego
    - tablice czarne - 73,50 zł
    - tablice białe - 86 zł.

5. Karta pojazdu
    - wydanie wtórnika karty, wymiana karty - 75,50 zł.

6. Rejestracja czasowa
    - samochód - 62 zł
    - przyczepa - 40,75 zł
    - motocykl, motorower, ciągnik rolniczy - 37,75 zł.

7. Prawo jazdy
    - wydanie nowego prawa jazdy lub wymiana - 84,50 zł
    - wydanie wtórnika - 84 zł
    - prawo jazdy międzynarodowe - 30 zł
    - pozwolenie do kierowania tramwajem - 24 zł
    - legitymacja instruktora nauki jazdy - 40 zł.

Comment

U mnie koszt 81zł za wydanie dowodu rejestracyjnego , do tego 1zł opłaty ewidencyjnej.
      PS. Dowód rejestracyjny nie może stracić ważności, chyba, że jest to dowód tymczasowy lub pozwolenie czasowe. Często mylnie jest utwierdzane, że dowód jest nieważny jak brak miejsca na pieczątki o przeglądzie, natrafiłem kiedyś na artykuł / post człowieka, któremu Policjant zatrzymał dowód za brak miejsca, odwołał się i nikt nie potrafił jednoznacznie wskazać odpowiedniego art. do tego, więc ów człowiek po zwrocie jeździł nadal z tym dowodem i owymi zaświadczeniami od diagnostów i nikt nie miał już pretensji. Oczywiście lepiej nie wozić sterty papierków, ale uczulam tylko na rażące naruszanie prawa i naginanie przepisów oraz karanie obywateli na podstawie widzi misie ''policjanta'', w końcu to oni mają udowodnić winę, a nie my niewinność .

Comment

No to też mnie właśnie dziwiło, bo facetowi za to dowód zabrali. Owszem, można się odwołać do Grodzkiego, ale komu by się chciało łazić po sądach. Więc lepiej te - + 90 zł wydać na ten nowy dowód.

Ewentualnie czy jeśli się odwołam do sądu Grodzkiego, to muszą mi oddać dowód rejestracyjny w momencie gdy się odwołuję (w czasie zatrzymania), czy oddadzą go dopiero po rozprawie?

Comment

Jak się jest obitym w przepisach to łatwo takiego ''policjanta'' zapędzić w kozi róg. Potem można od niego wnioskować o zwrot kosztów. Tak jak tamten facet zrobił. Zresztą w dowodzie rejestracyjnym jest rubryka - termin ważności dowodu rejestracyjnego. Jak ktoś mi znajdzie na to paragraf to zwracam honor.... owszem jazda bez ważnego przeglądu technicznego skutkuje zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego, ale nie brak miejsca na pieczątki, skoro ma się przy sobie odpowiednie zaświadczenie , gdzie de facto także jest taka sama pieczątka. Tutaj to zwyczajne naginanie prawa i pokazanie, że byle ''gówniarz'' czuje się jak Bóg.

Art. 132.

1. Policjant zatrzyma dowód rejestracyjny (pozwolenie czasowe) w razie:

1. stwierdzenia lub uzasadnionego przypuszczenia, że pojazd:
          1. zagraża bezpieczeństwu w szczególności po wypadku drogowym, w którym zostały uszkodzone zasadnicze elementy nośne konstrukcji nadwozia, podwozia lub ramy,
          2. zagraża porządkowi ruchu,
          3. narusza wymagania ochrony środowiska;
          2. stwierdzenia, że pojazd nie został poddany badaniu technicznemu w wyznaczonym terminie lub termin badania nie został wyznaczony prawidłowo;
          3. stwierdzenia zniszczenia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego) w stopniu powodującym jego nieczytelność;
          4. uzasadnionego podejrzenia podrobienia lub przerobienia dowodu rejestracyjnego (pozwolenia czasowego);
          5. stwierdzenia, że badanie techniczne zostało dokonane przez jednostkę do tego nieupoważnioną;
          6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia;
          7. uzasadnionego przypuszczenia, że dane w nim zawarte nie odpowiadają stanowi faktycznemu.

Prawo jest po to aby je szanować, ale nie możemy dawać się ''dymać'' przez jakiś buraków, którzy twierdzą, że BO TAK i je naginają. Dziękuje za poświęcenie paru chwil.
          Last edited by borysek; 2011-02-13, 13:31.

Comment

Dzięki ci, zaoszczędzę kasę i nie będę wyrabiał nowego dowodu

Wkurwia mnie jeszcze jeden punkt z kodeksu:
            "6. nieokazania przez kierującego dokumentu stwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadacza pojazdu lub nieokazania dokumentu stwierdzającego opłacenie składki tego ubezpieczenia."

Auto jest moje, więc jeśli chce to je ubezpieczam, a nie państwo mi każe. W końcu to jest moja własność, prawda? A tymczasem mamy obowiązek ubezpieczenia pojazdu.

Comment

Tak, bo rządzący powołali Ustawę o Ubezpieczeniach Obowiązkowych i Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym gdzie nakazują pod rygorem karnym zawarcie OC ! Ceny za polisy to już sobie wolną ręką TU wyznaczają, bo w Ustawie nie ma wytycznych....
              Mógłbym o tym pisać i pisać, a zaczęło się lata temu, kiedy to podczas przerejestrowania motoroweru Simson miałem przygody ze strony urzędników w WK... i tak się zaczęła moje zainteresowanie KD i tymże sprawami, ale to mógłbym opisać w oddzielnym temacie...

Comment

Pozwólcie, że podepne się pod temat z takim drobnym pytanie, mam simsona zarejestrowanego w 1991 roku, na mojego tate, ma zielone tablice i dowód dosyć zniszczony, chciałbym wymienic ten dowód na nowy. Tylko czy można tak, zeby wymienic sam dowód a tablice zostały stare zielone?? Właściciela też bym nie zmieniał.

Comment

Każdy dowód rejestracyjny ma datę ważności czyli 10lat. wojtek1985 tablicy najprawdopodobniej nie będziesz musiał zmieniać

Comment

Weście ludzie nie pie****, że dowody rejestracyjne są ważne 10 lat. Tablicy nie musisz zmieniać, gdyż zgodnie z rozporządzeniem stare tablice nadal są ważne i nie podlegają wymienia, chyba że na wniosek właściciela pojazdu. Jednym słowem na h** masz im płacić za tablicę, nie daj się zrobić na szaro. Pozdrawiam.

Comment

dzieki koledzy, moze w tym tygodniu się tym zajmę, aha muszę zrobic przegląd na sima, zeby wymienic dowód?? rok temu wprowadzili przeglądy na motorowery, 50 zł ważny 2 lata, więc nowego dowodu bez przegladu nie wydadzą pewnie??

Comment

Tak, potrzebny jest aktualny przegląd techniczny ważny co najmniej miesiac/ 30 dni. Pozdrawiam.

Comment

Working...
                        X